Váš názor ma zaujíma.

Nie som naivný a viem, že každému sa vyhovieť nedá. Ale k tomu, aby som vedel, čo Vás v rámci života v obci trápi najviac, čo by ste chceli zmeniť, potrebujem poznať Váš názor, Vaše predstavy. Preto máte k dispozícií tento formulár. Budem rád, ak mi napíšete.

Zadávanie mena / prezývky, prípadne mailovej adresy je nepovinné. V prípade, ak chcete, aby som Vám na Vaše otázky, či pripomienky odpovedal aj mailom, pripíšte prosím Vašu mailovú adresu do správy. Vaše otázky s odpoveďou budem zverejňovať priebežne v tejto stránke a môžete si ich prečítať nižšie.

Vaše osobné udaje nikde nebudú zverejnené.

Vaša správa:

4 + 2 =

Vy sa pýtate, ja odpovedám…

Prečo nie ste poslanec toto volebné obdobie?

Vo voľbách 2014 som na post poslanca nekandidoval z viacerých dôvodov. Najpodstatnejším dôvodom bola moja rodina, ktorá je pre mňa najdôležitejšia. V roku 2014 sa nám narodila Marínka a Gregorko mal 2 roky. A rovnako som bol aj pracovne veľmi zaneprázdnený, kde sa však moje aktivity veľmi úzko spájali s rozvojom obce v rámci kultúrno-spoločenských podujatí a rozvoja cestovného ruchu v obci.

Každý kandidát sľubuje, ale nikto z vás nehovorí, kde na tie sľuby a plány chce vziať peniaze. Z čoho chcete financovať vaše plány?

Nesľubujem ani netvrdím nič nereálne a nemožné. Obec je zadlžená, ale na väčšinu konkrétnych aktivít, ktoré chcem ako starosta realizovať, je dostatok zdrojov v rozpočte obce, nevyužívaných eurofondoch, v rámci výziev na podávanie projektov na ministerstvách (školstva, životného prostredia, vnútra, pôdohospodárstva a rozvoja vidieka), VÚC NSK. Zaujímavý a využiteľný na rozvoj je aj balík finančných prostriedkov v rámci mikroregiónu CEDRON-NITRAVA. Dôležité je zadefinovať a vytipovať, čo konkrétne hľadáme a chceme. Následne hľadať riešenia ako a kde to realizovať. Naša obec vždy mala, má a ešte nejaký čas asi aj bude mať viacero možností realizácie projektov s iba 5%-nou vlastnou spoluúčasťou. Nevyhnutná je však vôľa a odhodlanie niečo pre to urobiť. Na čerpanie spomínaných zdrojov musíme byť ako obec pripravení ľudským kapitálom, projektovou dokumentáciou, miestom, kapacitou inžinierskych sietí a podobne. Ako sa hovorí : Šťastie praje pripraveným….
Výhovorky hľadá ten čo nevie ako…, schopný hľadá najvhodnejšie riešenie,…
Pýtajte sa kompetentných, na čo sa stále čaká.

Myslím si, že vaša kandidatúra je na poslednú chvíľu, prečo ste sa rozhodli až teraz?

Som človek, ktorý sa pýta a rád počúva názory iných. A potom nad tým premýšľam. Po naozaj svedomitom zvážení situácie a zhodnotení seba samého som sa rozhodol ponúknuť svoje vedomosti, skúsenosti, kontakty a odhodlanie v prospech našej obce.
Do 11. 9. 2018 je potrebné odovzdať kandidatúru, podpisy a potrebné vyhlásenia. Štyri týždne vidím ako dostatok času na všetko potrebné. Žijem tu celých svojich 40 rokov a ľudia ma poznajú. Tí, ktorí nie, nech sa spýtajú. Rád odpoviem, podebatujem. Nemôžem a nechcem sa pretvarovať a hrať sa na niekoho, kým nie som. Rád by som ponúkol alternatívu voľby pre každého obyvateľa k zverejnenej ponuke 31 ročného kandidáta, 48 ročnej kandidátky a 60 ročnému súčasnému starostovi.
Ľudia chcú zmenu dajme im možnosť voľby…

Vidím, že sa vo viacerých bodoch a plánoch opakujete s ďalšími nezávislými kandidátmi na starostu obce. Ak chcete zmenu v prospech obce, prečo sa nedohodnete na jednom kandidátovi na starostu?

Veľmi dobrá otázka…
Súhlasím. Opakujeme sa podľa mňa preto, že sa o problémoch rozpráva už niekoľko rokov a viditeľné zmeny nebadať. Ide väčšinou o základné potreby obyvateľstva dneška, nič zvláštne, nereálne a nemožné, základná občianska vybavenosť.
Čo sa týka dohody, ja môžem hovoriť iba za seba. Áno, evidentne sme sa na spoločnom postupe nedohodli. A nikto nemá nárok tvrdiť, že sa chcel dohodnúť. Aj keď náznaky boli, avšak… Ambície každého kandidáta sú veľké a každý si verí, že môže byť zvolený. Ak chce niekto zmenu a ide mu o obec mal by vsadiť na silného a priechodného kandidáta. Ja som jasnú voľbu nevidel a preto som sa rozhodol kandidovať. Nie som nominovaný terajším pánom starostom, aby som zobral hlasy ďalším protikandidátom.

Myslíte si, že ako nezávislí kandidát sa dostanete k nejakým finančným zdrojom ponúkaných vládou SR?

Áno, som o tom presvedčený. Naša obec je dostatočne veľká a zaujímavá pre nejedného politika či politickú stranu, ktorá sa dostane do parlamentu, či už bude vládnuť alebo bude v opozícii. Nehovorím, že známosti nie sú potrebné, že svet je spravodlivý. Chcem sa však pričiniť o to, aby tu naše deti nebojovali s takými problémami a absurdnosťami ako my dnes.

Komunálne voľby sa konajú 10. novembra 2018